1. Şu anda mail ayarlarımız düzenleniyor. Üyelik ile ilgili sorunlarınız için bizimle iletişime geçiniz.
    Duyuruyu Kapat

Kadrolu öğretmen ücretli öğretmenin planını yapmak zorunda mı?

'Aday Öğretmen Genel Konular' forumunda ogretmenlericin tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. ogretmenlericin

ogretmenlericin Yönetici Site Yetkilisi Site Yöneticisi Site Sorumlusu Öğretmen

Aday Öğretmenimizin Sorusu;

Şubat atamasıyım. Atandığım okulda tek kadrolu okul öncesi öğretmeni benim. İki tane de ücretli öğretmen var. Müdür yardımcısı sen kadrolusun planları diğer arkadaşlara sen vereceksin dedi. Bende öyle bir sorumluluk almak istemediğim ve ayriyeten görevim olmadığı için itiraz ettim. Bende ücretli çalıştım daha önce ve kendi planlarımı kendim hazırladım dedim. Burası farklı olmaz öyle bütün öğretmenler aynı planı kullanacak, aynı etkinlikler yapılacak dedi. Gerekçesi de velilerin tepkileriymiş. Niye aynı değil diye şikayet olabilirmiş. Bende hepimiz aynı hazır planı kullanırız, üzerinde sınıfa göre her öğretmen değişiklik yapar dedim. Onu da kabul etmedi. Hepsini ben yapacakmışım. Var mı böyle bir şey? Aday öğretmen olduğum için tartışmak istemiyorum. Ama normal bir şey mi bu? Sanki özel okulda çalışıyorum da patronum varmış gibi. Üzerimde bi baskı, dayatma hissediyorum. Bunları diyen m. yardımcısı tek kadrolu oö öğrt olmama rağmen sabahçı mı öğlenci mi olmak istersin diye sormadı. İstediğim sınıfı vermedi. Sınıf konusunda ısrar edince dakka bir gol bir diye laf etti. Okulun ilk günü, hevesle gittiğim ilk gün [​IMG][​IMG] çok moralim bozuk bu yüzden. Abartıyor muyum sizce? Ne yapabilirim bu konu ile ilgili?

Bu Sayfayı Paylaş